ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ УТРИМУЮТЬ СВИНЕЙ

Дата: 21.12.2023 16:33

На території Коноплянської територіальної громади  Березівського району Одеської області  19.12.2023 року  в лісосмузі виявлено 13-ть трупів свиней. 20.12.2023 року проведено засідання Державною надзвичайною комісією при Березівській районній державній адміністрації (протокол №33 від 20.12.2023 року) «Щодо оголошення спалаху АЧС на території Коноплянської територіальної громади  Березівського району Одеської області  (за межами  с. Ганно-Покровка, лісосмуга) та встановлення карантину щодо АЧС з затвердженням плану заходів щодо профілактики недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней з неблагополучної території.

З метою проведення профілактичних заходів щодо недопущення захворювання на АЧС серед свиней у господарствах різних форм власності, у тому числі у приватному секторі, наголошуємо на дотриманні вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111.

- Усі господарства незалежно від форми власності зобов’язані дотримуватися вимог закритого режиму роботи, а саме:

-  вхід на територію господарств стороннім особам, а також в’їзд транспортного засобу, не пов’язаного з їх обслуговуванням, забороняється;

-  вхід до господарств дозволяється тільки через ветсанпропускник, а в’їзд/виїзд транспорту - через постійно діючий дезбар’єр.

- при вході в ізольоване приміщення, в склади комбікормів, кормокухню, ветеринарно-санітарні об’єкти облаштовують дезкилимки;

- регулярне прибирання приміщень;

- проведення дезінфекції та дератизації;

- обслуговуючий персонал повинен мати спецодяг та спецвзуття

- для забезпечення технологічного процесу закріплюють внутрішньо господарський транспорт, обладнання, інвентар;

- не згодовувати свиням відходи харчових продуктів;

- проводити переміщення тварин у супроводі ветеринарних документів;

- забій тварин проводити лише після попереднього передзабійного огляду лікарем ветеринарної медицини

- У разі виникнення захворювання (загибелі) свиней, негайно  інформувати фахівців державної служби ветеринарної медицини за місцем вашого проживання.