Дата: 12.07.2021 18:09

Шановна громадо!

Звертаюсь до вас із висвітлюванням сьогодення в громаді.

За І півріччя поточного року виконання бюджету ( по власним надходженням) складає 103.7 %. Тобто при плані 9,3 млн. грн. отримано власного ресурсу 9.6 млн. грн. Не виконані показники по надходженню акцизу від пального в сумі – 69,3 тис. грн..

Але це не найбільша проблема.

Проблема була і залишається у сплаті прибуткового податку від декларування. Ми планували, що наші одноосібники задекларують свої доходи за минулий рік та сплатять до бюджету 1,1 млн. грн. Всього землі під паями – 16 541га із 22 тис. га ріллі. В обробітку одноосібників – 9 699 га або це 1702 чол. Надійшло податку із початку року – 133,5 тис. грн. Тобто реальне невиконання річного плану буде близько 900.0 тис. грн.

Не тішать і розрахунки по паям. Розуміємо що до кінця року ще є час, але на сьогодні із 2,5 млн. надійшло 189,3 тис. грн.

Орендна плата за землю із фізичних осіб надійшла від фізичних осіб в сумі 173,1 тис. грн. при річному плані – 1,4 млн. грн. (доречі по реєстрам платників рахується 1,4 млн. грн.). Розуміємо, що строк сплати до 1 вересня, але й часу залишилось менше ніж два місяці.

Сільською радою щоденно проводиться моніторинг надходжень, проводиться робота із платниками. Але якщо ми разом над цим не будемо працювати депутатський корпус, виконком, то до кінця року не буде можливості виконати все, що закладено в бюджеті.

Тепер стосовно виконання видаткової частини.

За І півріччя видатки по загальному фонду виконані на 85,7%.

Планові призначення затверджені по розпорядниках коштів.

За сільською радою закріплені видатки: на утримання а парату, охорони здоров'я, житлово – комунальні послуги, утримання доріг, програми соціального характеру та інші програми.

На утримання сільської ради та старостинських округів за І півріччя використано 2020,8 тис. грн. із 2734,2 тис. грн. запланованих; на 20,5 ставок виплачено заробітної плати – 1501,7 тис. грн.

На утримання закладів освіти, культури витрачено 18293,6 тис. грн., у тому числі на заробітну плату педагогічним працівникам (за рахунок освітньої субвенції) – 10081,0 тис. грн.

Варто відзначити, що всі закупівлі вартістю більше 50,0 тис. грн. проводяться через систему «PROZORRO». Впливу на проведення тендерних закупівель, сільська рада не має. І відповідальність несе керівник, як головний розпорядник: Начальник відділу освіти, директор Територіального центру та ін.

По школам закуплено матеріалів, обладнання та інвентарю на суму – 274,8 тис. грн., оплачено послуг (крім комунальних) – 154,7 тис. грн. На харчування дітей по школам та дитячим садкам використано 684,5 тис. грн. Тендерну процедуру на постачальника продуктів харчування проводив відділ освіти у лютому місяці. До постачальника продуктів харчування є обов'язкові умови, а саме: Експлуатаційний дозвіл, сертифікат якості, державна реєстрація потужності, акт обстеження складського приміщення, акт обстеження авто, акт проведення дезінфекції авто.

Чому не приймали участь у торгах наші підприємці? Так це питання не до нас. У сільську раду ніхто із цього питання не звертався. Прошу відмітити, що із січня діти харчувалися, ми приклали максимум зусиль до цього.

Переможцями торгів визначено ФОП Арутюнян, ТОВ «Южна торгівельна компанія», ТОВ «Форт-Бір-Плюс».

На утримання закладів культури використано 1,0 млн. грн. при плані 1,2 млн. грн., у тому числі: на утримання бібліотек – 369,5 тис. грн., та клубів – 630,5 тис. грн.

Потрібно відмітити, у що обходиться утримання однієї дитини в садочку і одного учня в школі місцевому бюджету:

Один учень         Один вихованець

• Андрієво – Іванівський ОЗЗСО      4211 грн.                  19 425 грн.
  • Левадівський ЗЗСО                         5941 грн.                   17 385грн.
  • Настасіївська філія                                                            62882 грн.
  • Ісаєвський ЗЗСО                              3255 грн.                   21799 грн.
  • Скосарівський ЗЗСО                        4973 грн.                   15614 грн.

На утримання територіального центру використано – 933,1 тис. грн. Так, дійсно було закуплено 9-ть велосипедів для соціальних робітників, які обслуговують одиноких громадян нашої громади. Але у вартість самого велосипеда включено також вартість корзини, кріплення та логотипу. І депутат М. О. Нігуренко голосував на сесії за дані видатки.

На данний час, хочу Вам повідомити, йдуть закупівельні процедури щодо проведення таких робіт:

• капітальний ремонт Амбулаторії;
  • заміна вікон та дверей в Ісаєвському ЗЗСО;
  • закінчується процедура проходження експертизи по капітальному ремонту Андрієво – Іванівського клубу;
  • капітальному ремонту дахів в Андрієво Іванівському ОЗЗСО та Ісаєвському ЗЗСО;
  • виготовляється документація по ремонту мосту та дамби у Добриднівці та Веселому.

Голова Андрієво – Іванівської

сільської ради                                                                  О. ГВОЗДІК