Андрієво-Іванівська громада
Одеська область, Березівський район

Всесвітній день охорони водних ресурсів (World Water Day)

Дата: 23.03.2021 09:44
Кількість переглядів: 489

(Всесвітній день охорони водних ресурсів) (World Water Day)

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів

.вода-6

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

– сприяти вжиттю відповідних заходів для розв’зання проблеми забезпечення населення питною водою;

– інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

– залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

вода 1

День 22 березня дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишного середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку в цей день озвучується нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті й лунає заклик до її розв’зання. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними.

вода 4

У червні 1999 року в Лондоні на ІІІ конференції ЮНСЕД міністри екології та охорони здоров’я 35 європейських країн, в тому числі й Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи запобігання небезпечним ситуаціям.

вода 8

До кожної річниці Всесвітнього дня водних ресурсів ООН призначає конкретний підрозділ своєї організації, який буде контролювати додержання правил його проведення.

вода-15

До 2050 р. майже кожен четвертий житель планети житиме, швидше за все, відчуваючи хронічну або періо­дичну нестачу прісної води.

Прийняття Глобальних цілей збалансованого роз­витку України зумовлює низку важливих зобов?язань щодо їх упровадження. Зокрема, Ціль 6, що має забез­печити доступність та збалансоване використання вод­них ресурсів і послуг у сфері санітарії для суспільства.

Саме збалансоване використання водних ресурсів до­поможе зберегти водні екосистеми і їх біорізноманіття, вжити заходів щодо боротьби зі зміною клімату, а також сприятиме поліпшенню виробництва продуктів харчу­вання й енергії, забезпеченню економічного зростання.

Упродовж багатьох років Всеукраїнська екологічна ліга опікується питаннями збереження та покращення стану водних ресурсів в Україні. За ініціативи ВЕЛ про­водяться природоохоронні заходи, акції, здійснюється просвітницька робота з населенням, дітьми і молоддю щодо збереження водних об?єктів. Науковці – активісти Ліги здійснюють наукові дослідження щодо вивчення та охорони водних екосистем.

вода-7

Ще у 2001 році ВЕЛ розпочала реалізацію соціального проекту «Чиста питна вода – екологічне благополуччя українського народу», започатковано акцію «Нове життя джерел» (розчищення, облаштування та догляд території навколо джерел питної води: колодязів, артезіанських свердловин, бюветів). З 2002 року осередки ВЕЛ беруть участь у всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел».

У 2009 р. було започатковано нову акцію ВЕЛ «Вря­туй свою річку», метою якої є обстеження екологічного стану малих річок та їх прибережних захисних смуг.

З 2010 р. і дотепер реалізується проект «Громадська інвентаризація та моніторинг стану водних об'єктів в Україні», структура якого містить чотири модулі:

• громадська інвентаризація природних водойм та водотоків;

• громадський моніторинг природних водойм та водотоків та науково-практичні дослідження;

• природоохоронна та інспекційна діяльність щодо за­хисту водних ресурсів від забруднення та виснаження;

• інформаційно-просвітницька робота з питань збе­реження водних ресурсів України, формування еколо­гічної свідомості громадян).

Обласні організації мають цікаві власні регіональні заходи, а саме: «Ріки мого дитинства» (Волинь), «Чис­та вода», «Струмочок, річечка, ріка» (Житомирщина), «Чистий берег – річці Уж» (Закарпаття) тощо.

Всеукраїнська екологічна ліга закликає всіх грома­дян України до відповідального використання водних ресурсів нашої країни!

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь